Seminaarin seuraaminen netissä

Seminaarin live streamauksen kautta voit seurata seminaaria reaaliajassa netin välityksellä.

Seminaarista streamataan seuraavat osiot:

Kello 09.00–09.15 Avauspuheenvuoro ja järjestelypuheenvuoro

Seminaarin tervetulosanat

09.15–9.35 Pääalustus (20 min) YK:n edustaja

09.35–9.55 Pääalustus (20 min) Kenraaliluutnantti Esa Pulkkinen, EU:n sotilasesikunta

09.55–10.15 Pääalustus (20 min) Naton erityisedustaja Claire Hutchinson

10.15–11.00 Pääalustus (45 min) Kenraaliluutnantti Roméo Dallaire

11.45–12.30 Paneelikeskustelu

Streamaukseen pääset tästä. [lähetys alkaa keskiviikkona 23.10. klo 9.00]