Kommunförteckning

Birkalands regionalbyrå

Ackas, Tavastkyro, Ikalis, Juupajoki, Kangasala, Kihniö, Lembois, Mänttä-Filpula, Nokia, Orivesi, Parkano, Birkala, Pungalaitio, Pälkäne, Ruovesi, Sastamala, Tammerfors, Urdiala, Valkeakoski, Vesilax, Virdois, Ylöjärvi.

Lapplands regionalbyrå      

Enontekis, Enare, Kemi, Kemijärvi, Keminmaa, Kittilä, Kolari, Muonio, Pello, Pelkosenniemi, Posio, Ranua, Rovaniemi, Salla, Savukoski, Simo, Sodankylä, Tervola, Torneå, Utsjoki. 

Mellersta Finlands regionalbyrå

Hankasalmi, Joutsa, Jyväskylä, Jämsä, Kannonkoski, Karstula, Keuru, Kinnula, Kivijärvi, Konnevesi, Kuhmois, Kyyjärvi, Laukas, Luhango, Muldia, Muurame, Petäjävesi, Pihtipudas, Saarijärvi, Toivakka, Urais, Viitasaari, Äänekoski.

Norra Karelens regionalbyrå

Ilomants, Joensuu, Juga, Kides, Kontiolax, Lieksa, Libelits, Nurmes, Outokumpu, Polvijärvi, Bräkylä, Tohmajärvi, Valtimo.

Norra Savolax regionalbyrå

Idensalmi, Juankoski, Kaavi, Keitele, Kiuruvesi, Kuopio, Lapinlax, Leppävirta, Maninga, Pielavesi, Rautalampi, Rautavaara, Siilinjärvi, Sonkajärvi, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Vesanto, Vieremä.

Norra Österbottens och Kajanalands regionalbyrå

Alavieska ,Brahestad, Haapajärvi, Haapavesi, Hyrynsalmi, Karlö, Ijo, Kajana, Kalajoki, Kempele, Kuhmo, Kuusamo, Kärsämäki, Limingo, Lumijoki, Merijärvi, Muhos, Nivala, Oulais, Paldamo, Pudasjärvi, Puolango, Pyhäjoki, Pyhäjärvi, Pyhäntä, Ristijärvi,  Reisjärvi, Sievi, Siikajoki, Siikalatva, Sotkamo, Suomussalmi, Taivalkoski, Tyrnävä, Uleåborg, Utajärvi, Vaala, Ylivieska.       

Nylands Regionalbyrå

Askola, Borgnäs, Borgå, Buckila, Esbo, Hangö, Helsingfors, Hyvinge, Högfors, Grankulla, Ingå, Kervo, Kyrkslätt, Lappträsk, Lojo, Lovisa, Mörskom, Mäntsälä, Nurmijärvi, Raseborg, Sjundeå, Sibbo, Träskända, Tusby, Vanda, Vichtis.  

Södra Savolax regionalbyrå

Enonkoski, Heinävesi, Hirvensalmi, Jorois, Jockas, Kangasniemi, S:t Michel, Mäntyharju, Pertunmaa, Pieksämäki, Puumala, Rantasalmi, Nyslott, Sulkava.

Sydvästra Finlands regionalbyrå

Åland, Aura, Björneborg, Eura, Euraåminne, Harjavalta, Honkajoki, Kankaanpää, Karvia, S:t Karins, Kjulo, Kimitoön, Koskis,  Kumo, Jämijärvi, Gustavs, Letala, Lundo, Luvia, Loimaa, S:t Mårtens, Masko,  Nakkila, Nådendal, Nousis, Oripää, Pemar, Pargas, Påmark, Pyhäranta, Pöytis, Raumo, Reso, Rusko, Salo, Sagu, Sastmola, Siikais, Somero, Säkylä, Tövsala, Tarvasjoki, Ulvsby,Åbo, Nystad, Vemo, Vittis, Virmo.         

Sydöstra Finlands regionalbyrå

Fredrikshamn, Imatra, Itis, Klemis, Kotka, Kouvola, Luumäki, Miehikkälä, Parikkala, Pyttis, Rautjärvi, Ruokolax, Savitaipale, Taipalsaari Vederlax, Villmanstrand.

Tavastlands regionalbyrå

Asikkala, Forssa,Gustav Adolfs, Hattula, Hausjärvi, Heinola, Hollola, Humppila, Hämeenkoski, Kärkölä, Janakkala, Jockis, Lahtis, Loppis, Nastola, Orimattila, Padasjoki, Riihimäki, Sysmä, Tammela, Tavastehus, Ypäjä.        

Österbottens regionalbyrå

Alajärvi, Alavo, Evijärvi, Ilmola, Storå, Jalasjärvi, Bötom, Kauhajoki, Kauhava, Kuortane, Kurikka, Lappajärvi, Lappo, Seinäjoki, Soini, Östermark, Vindala, Etseri, Halso, Kannus, Kaustby, Karleby, Lestijärvi, Perho, Toholampi, Vetil, Storkyro, Kaskö, Korsnäs, Kristinestad, Kronoby, Laihela, Larsmo, Malax, Korsholm, Närpes, Pedersöre, Jakobstad, Nykarleby, Vasa, Vörå.